• Facebook

Platforma e-learningowa przeznaczona dla osób uczących się w szkołach i na uczelniach o profilach medycznych i pokrewnych

O nas

QSMedic logoJesteśmy firmą istniejącą od 2012 roku. Z myślą o uczniach i studentach szkół o profilach medycznych i około medycznych stworzyliśmy serwis internetowy qsmedic.eu, którego głównym zadaniem jest ułatwianie nauki przedmiotów medycznych poprzez umożliwienie rozwiązywania testów stworzonych w oparciu o treść wiodących na rynku podręczników. Serwis dostępny jest w dwóch, bliźniaczych wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej. Nadrzędną myślą przyświecającą twórcom portalu było stworzenie platformy e – learningowej, zawierającej wielką bazę pytań, umożliwiających, w oparciu o poszczególne funkcjonalności portalu, maksymalnie zindywidualizowany proces nauki do państwowych egzaminów medycznych: Lekarskiego Egzaminu Końcowego oraz Lekarskiego Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Podkreślamy jednak, że serwis skierowany jest nie tylko do przyszłych lekarzy. Swoją ofertę kierujemy również do wszystkich osób, które w trakcie nauki będą musiały przyswoić wiedzę z przedmiotów medycznych – uczniów i studentów szkół pielęgniarskich, ratownictwa medycznego, kosmetologii, dietetyki, czy np. kierunków fizjoterapeutycznych.

Serwis od początku stworzony został w oparciu o założenie, że pytania testowe w nim dostępne służyć będą w pierwszej kolejności do nauki, zaś sprawdzenie jej wyników będzie jedynie funkcją dodatkową. Dlatego też pytania zostały stworzone poprzez systematyczne, strona po stronie, przetworzenie podręczników z listy lektur zalecanych dla osób przygotowujących się do LEK i LDEK oraz głównych podręczników akademickich na pytania testowe, jednokrotnego wyboru, z trzema odpowiedziami. Celowo odstąpiono od formy testów wielokrotnego wyboru, z wieloma odpowiedziami, bowiem taka forma służy w szczególności do sprawdzenia wiedzy na egzaminie. Tymczasem serwis qsmedic, dzięki rozbudowanym możliwościom obserwowania postępów w nauce, powracania do pytań, na które udzielono błędnej odpowiedzi oraz mieszania poszczególnych testów i komponowania z dostępnej bazy testów własnych sprawdzianów wiedzy umożliwia systematyczną naukę przedmiotów medycznych z wykorzystaniem nowoczesnych metod e- learningowych. Serwis dostępny jest również w wersji na urządzenia mobilne, dzięki czemu nauka przy jego pomocy może być kontynuowana w praktyce wszędzie tam, gdzie można zabrać ze sobą smartfon, czy tablet.
Nasz projekt zyskał uznanie komisji konkursowej przyznającej fundusze unijne w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, działanie 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Dzięki wsparciu finansowemu ze środków europejskich możliwe stało się rozbudowanie portalu o wiele funkcji dodatkowo wspomagających proces nauczania, takich, jak tworzenie własnych e – booków na podstawie testów i odsłuchiwanie ich w wersji audio, wymiana notatek pomiędzy uczestnikami serwisu, publikacja artykułów medycznych, czy też rozbudowanie modułów nauczania o wiele funkcjonalności umożliwiających automatyczną ocenę postępów w nauce, porównywanie wyników użytkowników portalu oraz dodawanie do niego własnych treści.

Rozpoczynamy działalność z bazą 14 tysięcy pytań w języku polskim i taką samą ilością w języku angielskim, z pewnością jednak w najbliższym czasie baza ta zostanie znacznie poszerzona. Założeniem, które nam od początku przyświecało jest bowiem stworzenie żywego forum do nauki, które będzie ewoluowało wraz z preferencjami jego użytkowników. Chcielibyśmy towarzyszyć Państwu na wszystkich etapach nauki medycyny oraz wspólnie z Państwem cieszyć się z uzyskanych pozytywnych wyników na egzaminach końcowych. Dlatego będziemy szczególnie wdzięczni za sugestie pomagające nam w dostosowaniu serwisu do potrzeb użytkowników tak, aby stał się tworem „żywym”, agorą wymiany myśli i doświadczeń osób, które w przyszłości będą pracować w szeroko rozumianej opiece medycznej.
Deklarujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby treści dostępne w serwisie stanowiły realną pomoc w nauce i umożliwiły wszystkim chętnym realizację celu nadrzędnego każdej osoby, która rozpoczyna naukę przedmiotów medycznych – niesienia pomocy chorym.

Zespół QS Medic

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Innowacyjna gospodarka - narodowa strategia spójności

Zaloguj się

  lub   Załóż swoje konto!
Nie pamiętasz hasła? |  Nie pamiętasz nazwy? | 
×

Zarejestruj się


Rejestrując się akceptujesz regulamin QsMedic.


    Zaloguj
×